درمان زود انزالی | تجربیات من از درمان قطعی بدون دارو و قرص

تجربه من از مواجهه و درمان زود انزالی

اگه جزو ادمایی هستین که در کمتر از دو سه دقیقه به انزال میرسین، یا قصد دارید مدت زمان رابطه زناشویی خود را افزایش بدید و دیرتر به انزال برسید این مطلب برای شماست . سعی میکنم تو این متن راه هایی که خودم برای درمان زود انزالی امتحان کردم، چه اونهایی که مفید بودن چه اونهایی که مفید نبودن رو بنویسم تا وقتتون رو برای غیر مفیدها هدر ندید و مستقیم برید سراغ راه های موثر و اصولی. ( این مطلب صرفا بیان تجربیات است)

خیلی از رنج هایی که ما آدمها در زندگی متحمل میشیم، ناشی از بعضی شرم های بی دلیل و خود ساخته ست که خودمون رو بیخود اسیرش کردیم. عموم این شرم ها هم هیچ استدلال و منطقی پشتش نیست، صرفا چیزیه که ما “حس” میکنیم. زود انزالی مشکلیه که درصد زیادی از مردها بهش دچارن. مسئله زود انزالی کاملا قابل حله، اما بعضی ها حتی حاظرن کل زندگی خودشون رو ببازن اما حرفی از این مشکل نزنن! چرا اینطوریه؟

جوابش اینجاست: اکثر ما، زمانی که درد یا مشکل و بیماری ای در خودمون مشاهده میکنیم، فورا میریم کلی آزمایش میدیم و پیگیری میکنیم تا ببینیم مشکل از کجاست. اما چرا در مورد زود انزالی این کار رو نمیکنیم؟ دلیلش دو چیزه : اول “حس شرم از هر چیزی که به مسائل جنسی ارتباط داره” و دوم “احساس شرم ناشی از وجود یک ضعف و ناتوانی مربوط به هویت مردانه ما”

اینجا نمیخوام به این بپردازم که هر کدوم از این شرم ها از کجا منشا میگیرن. چون دلیلش هر چی باشه، در نهایت اسیبی که به زندگی جنسی و کیفیت روابط ما و زندگی زناشویی وارد میکنه خیلی وقت ها غیر قابل جبران و عمیقا اسیب زنندست. پس حتی اگر شرم های ما منشا منطقی هم داشته باشن، باید بزاریمشون کنار و در موردش حرف بزنیم!

مشکل زود انزالی من چطور برطرف شد؟

از اینجا، لیست اقداماتی که برای کنترل زود انزالی انجام دادم، چه اونهایی که موثر بودن و چه اونهایی که موثر نبودن رو به ترتیب از کم اثر ترین تا موثر ترین ها براتون مینویسم:

درمان های خوراکی و گیاهی (کاملا بی اثر)

هیچ کدوم از مواد خوراکی که برای درمان زود انزالی توصیه میشه برای من هیچ تاثیری نداشتن. دارچین، عسل، بادام، آب انار، کدو تنبل و مارچوبه جزو عمده ترین موادی هستن که گفته میشه برای زود انزالی موثر هستن. من این 5 مورد رو هر کدوم برای بازه زمانی دو هفته بصورت روزانه و مدوام مصرف کردم اما تقریبا هیچ تغییری رخ نداد.

درمان زود انزالی با حنا ؟!

تو بعضی سایتها نوشته شده بود که حنا برای درمان زود انزالی موثره اما این یکی رو واقعا نتونستم تست کنم! در واقع نتونستم خودم رو راضی کنم که به اونجام (!) حنا بمالم. اما با توجه به چیزهایی که بعدا در مورد مکانیسم زود انزالی فهمیدم فکر نمیکنم این روش هم تاثیری داشته باشه یا حداقل نشنیدم کسی از این روش نتیجه گرفته باشه.

تکنیک فشار (تقریبا بی اثر)

این روش به این صورته که شما وقتی در رابطه جنسی نزدیک میشید به انزال باید آلتتون رو بکشید بیرون و نوک آلت رو فشار بدین تا میزان تحریک شما کم بشه و از این طریق انزال به تاخیر بیفته. این روش تا حدی موثره و باعث میشه تحریک پذیری شما بخوابه. اما مشکلی که داره اینه که هر بار تاثیرش کمتر میشه. برای مثال فرض کنید شما رابطه جنسی رو به مدت یک دقیقه ادامه میدین و نزدیک انزال میشین، بعد الت تناسلی خودتون رو میکشید بیرون و سرش رو فشار میدین، بعد از اینکه بخاین دوباره رابطه جنسی ر از سر بگیرین، این بار میبینید که بعد از 20 ثانیه دوباره به مرز انزال نزدیک شدین، و در دفعه بعد میبینید که ظرف 10 ثانیه به مرز انزال میرسین. پس اگرچه تا حدی موثره اما نمیتونید به عنوان یک راه حل زیاد روش حساب کنید.

اسپری و کاندوم های تاخیری (نیمه موثر)

من مجموعا از دو نوع اسپری تاخیری و یک نوع کاندوم تاخیری استفادده کردم. اولین اسپری تاخیری ، بی حس کننده خوبی بود ولی مشکلش هم دقیقا همین بود که کاملا بی حس میکرد و در طول رابطه تقریبا چیزی حس نمیشد. دوم اسپری تاخیری ایموشن که نسبت به قبلی بهتر بود. احساس بیشتری داشتم اما میزان تاخیر دهیش رضایت بخش نبود. مجموعا زمان انزال من رو از 30 – 40 ثانیه در حالت عادی، به دو تا سه دقیقه میرسوند. و در اخر کاندوم تاخیری مدل دوبل ناچ استفاده کردم که از دوتای قبلی رضایت بخش تر بود.

مراجعه به پزشک [متخصص اورولوژی] (نیمه موثر)

اولین مراجعه پزشکی من برای مسئله زود انزالی به یک اورولوژیست  بود که ایشون برای من قرص کلومیپرامین 25 رو تجویز کردن. بعد از حدود یک ماه و نیم مصرف میزان زمان نزدیکی من از 30 ثانیه به حدود 2 دقیقه و 30 ثانیه رسیده بود، اما از اونجایی که این دارو رو نمیشه برای همیشه مصرف کرد، بعد از مدتی بعد از ترک دارو دیگه اون اثر پیشین رو نداشت و حس میکردم کاراییش رو از دست داده.

مراجعه به روانپزشک (نسبتا موثر)

یکی از دوستان نزدیک من به روانپزشک مراجعه کرده بود و ایشون قرص داپوکستین 30 میلی گرم رو برای دوستم تجویز کرده بود. داپوکستین رو میشه بین یک تا سه ساعت قبل نزدیکی مصرف کرد و تا حدی روی تاخیر در انزال و درمان زود انزالی تاثیر داره. من هم به ایشون مراجعه کردم و برام همیین قرص رو نوشتن (دقت کنید که این دارو رو سر خود مصرف نکنید) زمانی که این قرص رو دو سه ساعت قبل از رابطه مصرف میکردم زمان انزال من به حدود 2 و نیم تا سه دقیقه و زمانی که یک ساعت یا 45 دقیقه قبل مصرف میکردم به حدود 4 دقیقه میرسید.

درمان از طریق تمرین (خیلی موثر)

از صفحه اینستاگرام یک روانشناس با کتاب “درمان اختلالات جنسی – زود انزالی” نوشته خانم هلن کاپلان اشنا شدم. این کتاب رو تهیه کردم و تمریناتش رو انجام دادم، نتیجه نسبتا رضایت بخش بود و از همه روش های دیگه بهبودی بیشتری حاصل شد. بعد از حدود یک و نیم ماه حدودا بیش از 5-6 دقیقه میتونستم رابطه رو کنترل کنم. این کتاب رو از کتاب فروشی های خیابون انقلاب میتونید تهیه کنین.

جمع بندی؛ در نهایت برای زود انزالی چیکار کنیم؟

اول اینکه هرگز وقتتون روبرای مواد غذایی که گفته میشه برای درمان زود انزالی مناسبن طلف نکنین.

اگر در موقعیت اضطراری هستین و میخواین بصورت فوری وضعیت زود انزالیتون رو کمی بهبود بدین، از بین کاندوم ها و اسپری های تاخیری، کاندوم تاخیری “دوبل ناچ” از نظر من از بقیه تاثیر بهتری دارن. از اینجا میتونید تهیه کنید.

در بین داروها ، داروی داپوکستین تاثیر بیشتری نسبت به باقی داره.

فراموش نکنید که شما نمیتونید روی قرص و مواد تاخیری به عنوان یک راه حل دائمی حساب کنین. برای درمان دائمی از طریق یکی از اموزش های تمرینات رفتاری اقدام کنین.

کتاب درمان اختلالات جنسی خانم هلن کاپلان رو احتمالا میتونید از کتابفروشی های خیابان انقلاب پیدا کنین.

به خاطر داشته باشین یک رابطه جنسی خوب حدودا 30 دقیقه طول میکشه، 15 دقیقه پیش نوازی و بوسه و معاشقه و 15 دقیقه دخول.

هرگز و هرگز برای  دیرتر ارضا شدن سمت ترامادول و قرص یا داروی دیر انزالی نرین. خیلی ها مصرف ترامادول 200 رو برای درمان زود انزالی توصیه میکنن اما عوارض و عواقب بسیاری داره. کمی زمان بزارین و از راه درستش این مسئله رو حل کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *