سیگار و اثرات آن بر رابطه جنسی و زندگی زناشویی

سیگار و قدرت جنسی

سیگار سبب اسیب اسپرماتوزوئیدها و کاهش باروری می شود. استفاده از سیگار و دخانیات سبب کاهش تعداد و کیفیت اسپرماتوزوئیدها و در نتیجه ناهنجاری ها و اختلال های کروموزومی می شود. به همین علت هم استفاده از دخانیات، قدرت باروری مردها را پایین می آورد.

تاثیر سیگار بر روابط زناشویی

بهبود اختلال نعوظ با ترک سیگار

احتمال اختلال نعوظ و زود انزالی در مردان سیگاری نسبت به افرادی که سیگار نکشیده اند، بیشتر است. همچنين اختلال نعوظ در افرادی که بصورت دائمی و شدید سیگار می کشند، بیشتر نشان داده شده است، ولی خبر خوب اینکه با ترک سیگار علایم اختلال نعوظ از بین می رود درمان زود انزالی سریع تر انجام می شود.

درمان نازایی ناموفق

احتمال نازایی در خانم های سیگاری شش برابر خانم هایی است که سیگار استفاده نمی کنند. حتی ميزان موفقیت به دنبال درمانهای نازایی و IVF در خانم های سیگاری بطور واضحی کم تر از خانم های غیرسیگاری است. دیده شده در خانم های سیگاری تعداد و کیفیت تخمك ها و جنین های به دست آمده کم تر است و احتمال کاشت این جنین ها در رحم کاهش می یابد، طوری که در اشخاص سیگاری تا 50 درصد ميزان کاشت جنین و حاملگی کاهش می یابد.

درصورتی که شما یک آقا هستید باید بدانید رگ های خونی آلت تناسلی تان تحت تأثیر سیگارهایی که می کشید محدود و تنگ میشوند و در نتیجه نعوظ باکیفیتی نخواهید داشت. ترک سیگار به ویژه در مردهای جوان میتواند این مشکل را حل کند. خانم‌ها هم با ترک سیگار مشکلشان از این جهت رفع خواهد شد.

سیگار و یائسگی زودرس

تأثير ديگر دخانیات بر رابطه جنسی این است که استعمال دخانیات بر قدرت باروری هم تأثير منفی می گذارد، احتمال ابتلا به بیماری های آمیزشی را افزایش می دهد و منجر به یائسگی زودرس می شود.

تاثیر منفی سیگار در رابطه جنسی

تأثير دخانیات بر سلامت جنسی

رابطه بین استعمال دخانیات در طولانی مدت و ایجاد اختلال در میل جنسی ( اختلال نعوظ یا خشکی واژن) کاملاً به اثبات رسیده است.

درصورتی که چه مشکلات ایجاد شده برای سلامت جنسی ناشی از عوامل زيادي هستند ولی استعمال و تأثير دخانیات بر رابطه جنسی یکی از مهمترین عوامل به شمار می آید به ویژه زمانی که میل جنسی بطور ناگهانی کاهش می یابد.

دخانیات بعنوان یکی از عوامل بسیار پرخطر در ابتلا به بیماری های قلبی عروقی شناخته می شود.

پیدایش مشکل در گردش خون یکی از علل اصلی فیزیکی اختلال نعوظ است.

واضح و روشن است که نیکوتین و تنباکو به واسطه اثرات زیان آور خود بر گردش خون سلامت جنسی مصرف‌کنندگان مواد مخدر را به خطر می اندازند.

ارتباط بین مشکلات نعوظ و بیماری های قلبی عروقی همچنين انقباض شریان های کلیه بیانگر این است که اختلال نعوظ یکی از علامت های نخست پیدایش بیماری های قلبی عروقی است.

اختلال نعوظ میتواند چند سال پیش از اولین علایم بیماری قلبی رخ دهد.

ميزان زیانبار بودن استعمال دخانیات برای تمامی رگ های بدن به دوز مصرفی دخانیات و مدت زمانیکه شخص از دخانیات استفاده می کند بستگی دارد.

بعضی مطالعات صورت گرفته در خصوص تأثير دخانیات بر رابطه جنسی حاکی از این است که اختلال نعوظ به میزان ۴۰% در افرادی که مرتبا از مواد مخدر استفاده می کنند افزایش می یابد.

ما یک سیگاری فعال و یک نوع سیگاری غیرفعال داریم. در اتاقی که مردی سیگار میکشد یک سوم دود آن به کناری اش میرسد یعنی درصورتی که مردی سه تا سیگار بکشد اثرات سیگار در بغل دستی او به مثل این است که یکی از سه تا سیگار را کناری وی کشیده است.

برای داشتن یک زندگی بهتر همین حالا سیگار کشیدن را متوقف کنید و از داشتن روابط جنسی بهتر لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *